ANKA BiLiM KOLEJi
HER ÇOCUK DOĞRU IŞIKTA PARLAR

İNGİLİZCE & ALMANCA

HAZIRLIK SINIFI

9. sınıfın gerektirdiği İngilizce dil yeterliliğine sahip olmayan öğrencilerimiz için okulumuzda lise hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Hazırlık sınıfında, haftada 23 saat olarak devam eden İngilizce eğitimi, öğrencilerimizi, okudukları metinlerin ayrıntılı çözümlemelerini yaparak değerlendirebilecekleri, farklı metin türlerinde sürece dayalı ve yaratıcı yazma çalışmaları ortaya koyabilecekleri, yabancı kaynaklardan araştırmalar yapıp sunabilecekleri bir düzeye getirir.

LİSE İNGİLİZCE

9. Sınıftan itibaren yoğunlaşan İngilizce derslerimizde, edebiyat metinlerinin ayrıntılı çözümlemeleri ile birlikte, öğrencilerimiz, dilbilim becerilerini geliştirmeye devam ederler. Bunun yanı sıra, okuduğunu anlama, sürece dayalı metin yazma çalışmaları, araştırma ve düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve düşüncelerin organizasyonu gibi konular üzerinde çalışırlar. Metin yazma sürecinde karşılaştırmalı ve tartışmalı yöntemler kullanılır. Derslerde yapılan uygulamalar, alıştırma, proje çalışmaları ve sözlü sunumlardan oluşur. Öğrencilerimizin yaşam boyu İngilizce dilinde okuyucu olmaları, edebi metin analizi yapabilmeleri, analitik ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeleri ve küresel yurttaşlık anlayışı, önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu edinimlerle, öğrencilerimiz; FCE, IGCSE, SAT, TOEFL, IELTS gibi uluslararası tanınırlığı ve geçerliği olan sınavlara girmeleri teşvik edilerek, yüksek öğrenimlerine seçkin kurumlarda devam etme şansı elde ederler. Tüm sınıf seviyelerinde yabancı dil, sadece ders içinde değil, sosyal ve kulüp etkinliklerinde de yoğun olarak kullanılır. MUN (Model Birleşmiş Milletler), Destination Imagination, Münazara Kulübü (DEBATE), İngilizce Edebiyat Kulübü, İngilizce TiyatroKulübü öğrencilerimizin İngilizce olarak kendilerini ifade edebilecekleri ortamlardır. Liseden mezun olan öğrencilerimizi C1 düzeyine ulaştırarak, üniversitelerin hazırlık sınıflarını geçmeleri ve derslerini yabancı dilde takip edebilmelerini sağlamak öncelikli hedefimizdir.

İLERİ DÜZEY İNGİLİZCE
İLERİ DÜZEY ALMANCA

LİSE ALMANCA

Öğrencilerimizin 12. sınıfın sonunda, Ortak Avrupa Dil Kriterleri’nin belirlediği hedef ve kazanımlara göre B1+ seviyesini tamamlamış olarak mezun olmaları beklenir. Almanya ve Avusturya da tanınmış birçok üniversitenin kabulü için yeterli olan bu seviye, mezun öğrencilerimize bir ayrıcalık kazandırır. Öğrencilerimizin dil edinimleri, belirli dönemlerde uluslararası geçerliliği olan Telc Zertifikat ya da Goethe Zertifikat sınavlarıyla ölçülüp takip edilir.