ANKA BiLiM KOLEJi
HER ÇOCUK DOĞRU IŞIKTA PARLAR

ORTAOKUL

Anka Bilim Koleji İncek Ortaokul bireysel farklılıklar göz önünde bulundurularak, öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyecek etkin öğretim teknik ve yöntemleri uygulanmakta ve öğrenme ortamları sunulmaktadır.

Anka Bilim Koleji İncek Ortaokul Öğrencilerimizin fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin hızlandığı bu dönemde, yabancı dil, bilim, sanat, spor gibi alanlardaki ulusal ve uluslararası projelerle desteklenmelerine özel bir önem verilir. Gelişim atölyeleri ile de öğrencilerimizin farklı alanlardaki ilgi ve yönelimlerini keşfetmeleri sağlanır.

Liseye ve geleceğe hazırlığın temellerinin atıldığı dönem olan ortaokul, eğitim sürecinin en önemli halkalarından biridir.

İKİ YABANCI DİL EĞİTİMİ İLE BİR ADIM ÖNE GEÇİYORUZ


Ortaokulumuzda 5.sınıf hazırlık sınıfı olarak kabul edilir ve yoğun yabancı dil eğitimi verilir. Akademik derslerin ağırlığı azaltılmadan, öğrencilerimiz İngilizce ve Almanca programlarıyla desteklenerek üst sınıflara güçlü bir başlangıç yapmaları sağlanır.

8. sınıfın sonunda, öğrencilerimizin İngilizce ve Almanca dillerinde okuduğunu ve dinlediğini doğru anlayarak değerlendirmesi, kendilerini özgüvenli ve akıcı bir şekilde ifade etmesi, araştırma ve sunum yapabilecek düzeye ulaşması hedeflenir.

HER DERSE ÖZEL ÖĞRENME ORTAMLARI

Türkçe ve Sosyal Bilgiler dersliklerimiz, ilgili ders içeriklerine göre, etkileşimli çalışmalar yapılabilecek şekilde kurgulanmıştır. Müzik, Görsel Sanatlar, Teknoloji Tasarım ve Bilişim laboratuvarlarımız da öğrencilerimizin ilgi ve meraklarını uyandıracak, öğrenmeye karşı istekli kılacak bir düzene sahiptir.

LGS HAZIRLIĞI BÜTÜNÜYLE OKULUMUZDA

LGS hazırlık süreci, tıpkı üniversite hazırlık çalışmaları gibi okul programının içine dahil edilerek, konusunda uzman öğretmenlerce yürütülür. Bunun yanında hafta sonu tarama ve deneme sınavları ve soru çözüm saatleri ile başka bir desteğe gerek kalmadan, öğrencilerimiz sınava etkin bir biçimde hazırlanır.

ADIM ADIM ÖĞRENCİ TAKİBİ

PDR birimimiz öğretim sürecine paralel olarak, öğrencilerimizin hayata hazırlanmaları, farkındalık geliştirmeleri, çözüm odaklı olmaları ve kendilerini tanımalarına yönelik destekleyici çalışmalar yürütür.

SİZLERİ DE BEKLİYORUZ!

Okulumuz, güçlü öğretmen kadrosu, özgün eğitim programları, yabancı dil eğitimi ve çok yönlü fiziki alanları ile öğrencilerine kendilerini tanıma, doğru hedefler koyma ve sağlam bir akademik birikim edinme fırsatları sunar.

Çocuğunuzun böyle bir ortamda eğitim hayatına devam etmesi için, sizleri de onun geleceğini değiştirecek tanışmaya ve aramıza katılmaya bekliyoruz.