ANKA BiLiM KOLEJi
HER ÇOCUK DOĞRU IŞIKTA PARLAR

İKİ YABANCI DİLLE
DÜNYAYI KUCAKLAYIN

ÖĞRENCİ MERKEZLİ EĞİTİM
YAKLAŞIMI

MountainMountain
play-button
MountainMountain
play-button
MountainMountain
play-button
MountainMountain
play-button

İKİ YABANCI DİLLE DÜNYAYI KUCAKLIYORUZ

ALMANCA VE İNGİLİZCE

Küreselleşen dünyada birden fazla dile sahip olmak gerekliliğinden hareketle okulumuzda ileri düzeyde iki yabancı dil eğitimi verilir. Dersler, alanlarında yetkin İngilizce ve Almanca öğretmenlerimizin yanı sıra, yabancı uyruklu öğretmenlerimizle de desteklenir.

Öğrencilerimizin yaşam boyu İngilizce ve Almanca dilinde okuyucu olmaları, edebi metin analizi yapabilmeleri, analitik ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeleri ve küresel yurttaşlık anlayışı, önemli hedeflerimiz arasındadır.

Okulumuzda verilen yoğun İngilizce ve Almanca eğitimiyle öğrencilerimiz, her ortamda etkin iletişim kurar, kendilerini yazılı ve sözlü olarak akıcı biçimde ifade eder, kendilerinden beklenen yüksek akademik standartlara hazırlanırlar.

12. sınıfın sonunda, Ortak Avrupa Dil Kriterleri ile belirlenen hedef ve kazanımlara göre her iki dilde de C1 seviyesinde mezun olan öğrencilerimiz, uluslararası tanınırlığı ve geçerliği olan sınavlara girerek, yüksek öğrenimlerine seçkin kurumlarda devam etme şansı elde ederler.

DEVAMINI OKU
Anka Bilim Koleji'nin yoğun İngilizce ve Almanca dil programını temsil eden görsel.
İNGİLİZCE VE ALMANCA'DA ÇİFT ÖĞRETMEN SİSTEMİ
Anka Bilim co-teaching öğretim tekniğini temsil eden görsel.DAHA FAZLA
Anka Bilim Koleji okul mimarisi çizimi

Anka Bilim Koleji Almanca Anadolu Lisesi

Ankara’nın ilk ve tek özel Almanca Anadolu Lisesi olan Lisemiz, uyguladığı eğitim programıyla mezunlarına Almanya ve Almanca konuşulan Avrupa ülkelerinde ücretsiz üniversite eğitimi olanağı sağlamaktadır. Anaokulundan başlayarak yoğun İngilizce eğitiminin yanında Almanca dersleri de alan öğrencilerimiz, Lise Hazırlık sınıfında uygulanan kapsamlı Almanca dil programı sayesinde, Lisemizden hem İngilizce hem de Almanca dillerinde C1 düzeyine ulaşarak mezun olmaktadırlar.

İngilizce ve Almanca dillerini etkin bir biçimde kullanma becerisi, öğrencilerimizin yurtdışı üniversite eğitimi veya kariyer olanaklarına daha kolay erişebilmelerine olanak sağlamaktadır.

Yurtdışında üniversite eğitimine devam edecek öğrencilerimize üniversite başvuru ve kabul süreçlerinde okulumuzda bulundan yurtdışı eğitim danışmanlarımız rehberlik etmektedir.
Almanca Anadolu Lisemize kendi öğrencilerimizin yanı sıra, LGS sınav sonuçlarına göre akademik başarısı yüksek öğrenciler de kabul edilmektedir.

ADAY ÖĞRENCİ
ADAY ÖĞRETMEN
İLETİŞİM

Almanya’da eğitim almış Almanca öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin Almancayı anadil seviyesinde öğrenmelerine destek olurken, uzman akademik kadromuz yoğun bir üniversite hazırlık programıyla öğrencilerimizi YKS sınavına hazırlamaktadır.

Ankara’nın ilk ve tek Özel Almanca Lisesi olan Okulumuz, öğrencilerimizin Anadil düzeyinde Almanca öğrenerek üniversite eğitimlerini Almanya’nın önde gelen üniversitelerinde sürdürmeleri hedefiyle kurulmuştur.

Ankara Kolejleri Arasında Anka Bilim Koleji Yerini Aldı

Ankara Kolejler arasında yer alana Türkiye’nin en iyi eğitim kampüsü ödülüne sahip Anka Bilim Koleji, uluslararası standartlarda eğitim programları ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile Ankara kolej tercihleri arasında ilk sıralarda yer alır.

Ankara Kolej: Anka Bilim Koleji

Anka Bilim Koleji ödüllü kampüsü ile öğrencilere eğitim ortamının yanı sıra yaşam alanı sunar.

İlgi alanlarına göre yönelebilecekleri imkanlar sağlanır. Anka Bilim Vadisi ile STEM, Robotik, Ardunio gibi bilişim ağırlıklı uygulamalar ile hayal ettiklerini üretebildikleri bir alana sahiptirler. Anka Sanat Bahçesinde yeteneklerinin farkına vararak çeşitli sanat dallarını tanıyıp entelektüel olarak gelişirler.

ADAY ÖĞRENCİ

DAHA FAZLA
6.25.2024
Öğrencimiz Constructor University’de!
Devamını Oku

Öğrencimiz Mehmet Enes Temiz, Almanya'nın prestijli eğitim kurumlarından Constructor University'inde Endüstri Mühendisliği programına kabul edildi.

6.25.2024
Başarımız Almanya’da!
Devamını Oku

Öğrencimiz Tuba Irmak Kerimoğlu Almanya'nın prestijli eğitim kurumlarından Constructor University'inde Tıbbi Kimya ve Kimyasal Biyoloji programına kabul edildi.

6.4.2024
Notalar Zaferle Buluştu!
Devamını Oku

Anka Bilim Koleji öğrencileri, Ankara Öğrenciler Arası Klasik Müzik Yarışması'nda birincilik ödülü aldılar.

6.2.2024
2024 Mezunlarımız!
Devamını Oku

2024 Mezunlarımız lise yıllarını Anıtkabir ziyareti ile sonlandırdılar.

ÖĞRENCİ MERKEZLİ EĞİTİM

Anka Bilim Koleji, ülkesi için idealleri olan ve dünya ölçeğinde düşünebilen gençler yetiştirmeyi hedefler. Öğrencilerimize, üst düzey düşünme becerilerini geliştirecek problem çözme, eleştirel düşünme, çözüm odaklılık gibi zihinsel yetkinlikler ile kültürler arası farklılıklara saygı duyma, empati kurma ve sosyal sorumluluk bilinci edinme gibi değerler kazandırmak, önceliğimizdir.

Öğrenme süreçlerinde öğrenciler merkeze alınır. Öğretmenler ise bu süreçte yol göstericidir. Bilgiyi aktarmak yerine, bilgiye ulaşmada rehberlik eder. Nihai hedef olan öğrenmeyi öğrenmek ilkesini kazandırarak, bilgiyi etkin kullanmalarını sağlayacak şekilde mentörlük eder.

Tam öğrenmeyi sağlamak ve kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirmek için eğitim programlarımız uygulama ağırlıklıdır. Öğrencilerin bilgiyi kavraması, uygulaması, yorumlaması, değerlendirmesi ve farklı bakış açıları geliştirmesi hedeflenir.